Gizlilik Sözleşmesi

Gizlilik Sözleşmesi

Madde 1 – SÖZLEŞMENİN TARAFLARI, KONUSU ve KAPSAMI

1.1 Bu Kullanıcı Sözleşmesi (bundan böyle "Sözleşme" olarak anılacaktır), bir tarafta www.tikabasa.com.tr internet sitesinin (bundan sonra “tikabasa.com.tr” olarak anılacaktır) ve tıkabasa uygulamasının (bundan sonra “Uygulama” olarak anılacaktır) sahibi olan, merkezi Büyükdere Cad. Meydan Sok. No:1 Beybi Giz Plaza Kat:15 Maslak - Sarıyer – İSTANBUL adresinde bulunan, MASLAK Vergi Dairesi’nin 8430385680 Vergi Numarasına kayıtlı, Tıkabasa Adi Ortaklığı (bundan sonra “Tıkabasa” olarak anılacaktır) ile tikabasa.com.tr’de sunulan hizmetlerden yararlanan veya herhangi bir şekilde tikabasa.com.tr’ye erişim sağlayan tüm gerçek veya tüzel kişiler (bundan sonra “Kullanıcı” olarak anılacaktır) arasında kabul edilmiştir.

1.2 Sözleşme’nin konusu, www.tikabasa.com.tr internet sitesinin ve Uygulama’nın kullanım koşulları, kuralları ve kullanımdan doğan hukukî sorumlulukların belirlenmesidir.

1.3 Kullanıcı’nın, Uygulama’yı bilgisayar, telefon, tablet veya benzer bir veri taşıyıcısına indirmesi, kişisel bilgilerin yer aldığı Üyelik Formunu doldurması veya herhangi bir şekilde tikabasa.com.tr’de yer alan bir hizmeti kullanmış olması aşağıda yer alan şartların, kuralların ve hukukî sorumlulukların Kullanıcı tarafından okunup anlaşıldığı ve kabul edildiği anlamına gelir.

1.4 Bu Sözleşme, tikabasa.com.tr internet sitesinde ve Uygulama’da tüm Kullanıcılar'ın kolayca erişimine hazır şekilde güncel haliyle yayınlanmıştır. Tıkabasa, dilediği zaman bu Sözleşme'yi ve yasal uyarıların içeriğini, Kullanıcı’ya herhangi bir bildirimde bulunmaksızın tek taraflı olarak değiştirme hakkını saklı tutar.

Madde 2 – HİZMETİN TANIMI

2.1 Tıkabasa tarafından oluşturulan Uygulama’nın, Kullanıcı tarafından telefon veya benzeri bir mobil veri taşıyıcısına indirilmesi ile Kullanıcı’nın, anlaşmalı işyerlerinin menü, sipariş, ödeme gibi uygulamaya yüklü hizmetlerine ulaşımının sağlanması hizmetlerini sunmaktır.

Madde 3 – ÜYELİK SİSTEMİ

3.1 Kullanıcı, uygulamayı indirerek kayıt için gerekli Üyelik Formunu, eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurup elektronik posta adresini kaydettikten ve GSM numarasına gönderilen kodu sisteme girerek numarasını onaylattıktan sonra, Uygulama’yı kendi belirlediği bir kullanıcı adı ve şifre ile kullanmaya başlar.

3.2 Her GSM numarası ve elektronik posta adresi, sadece bir Kullanıcı'ya ait olmak üzere bir defa seçilebilir. Kullanıcı, üyelik işlemleri esnasında aldığı kullanıcı adını daha sonra değiştiremez. Şifrenin seçimi ve korunması tamamen Kullanıcı’nın sorumluluğunda olmak üzere, Kullanıcı şifresini dilediği zaman değiştirebilir. Tıkabasa, kullanıcı adı ve şifrede yer alamayacak karakter türlerini belirleme yetkisine sahiptir.

3.3 Üyelik işleminin tamamlanmasının ardından Kullanıcı, üye giriş sisteminde elektronik posta adresini, GSM numarasını ve kullanıcı adını şifre ile beraber girerek Uygulama üyelik hesabına erişim sağlar. E-posta adresi, kullanıcı adı ve şifrelerin unutulmasından, başkaları tarafından ele geçirilmesinden yahut usulsüz ve habersiz şekilde kullanılmasından doğan her türlü sorumluluk Kullanıcı’ya aittir.

3.4 Kullanıcı, Uygulama’da bulunan üyelik hesabı üzerinden üyelik iptâli ve hesap kapatma işlemlerini gerçekleştirebilir. Üyeliğini sona erdiren Kullanıcı’nın iptâl ettiği veya kapattığı hesabı üzerinden Uygulama’ya giriş yetkisi iptal edilir. Kullanıcı, üyeliğini sona erdirme ve hesabı kapatma işleminin geri dönüşü olmadığını; kapatma ile birlikte, hesaba ilişkin Uygulama kampanyalarıyla elde edilen her türlü puan, avantaj veya promosyon haklarının da sona ereceğini, kabul etmiştir.

3.5 www.tikabasa.com.tr, Uygulama ve/veya Uygulama’ya ilişkin sosyal medya hesaplarındaki promosyonlar, kampanyalar, yeni ürünler ve benzeri pazarlama faaliyetleri hakkında Kullanıcı’yı haberdar etmek için ve doğrudan satış amacıyla, Gizlilik Politikası ve ilgili yasal düzenlemelere uygun şekilde, Kullanıcı’nın üyelik sistemine girmiş olduğu iletişim bilgilerini kullanarak, Kullanıcı’ya mektup, elektronik posta, SMS gönderebilir; telefon görüşmesi veya diğer iletişim araçlarıyla bildirimde bulunabilir. Kullanıcı, Uygulama üyelik hesabındaki ilgili kısımdan bu onayını her zaman geri alabilir.

3.6 Tıkabasa, Uygulama'da mevcut her tür hizmet, ürün, uygulamayı kullanma koşulları ile tikabasa.com.tr'de sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, yeniden organize etme, yayını durdurma haklarını saklı tutar. Değişiklikler, internet sitesinde yayın anında yürürlüğe girer.

3.7 www.tikabasa.com.tr ve Uygulama, Tıkabasa'nın kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine veya uygulamalara bağlantı veya referans içerebilir. Tıkabasa, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.

3.8 Tıkabasa, üyelik gerektirmeyen hizmetleri, zaman içerisinde üyelik gerektiren bir duruma dönüştürebilir. Tıkabasa, bazı hizmetleri kısmen veya tamamen değiştirebilir ya da ücretli hale getirebilir.

3.9 Tıkabasa, farklı içerik, avantaj ve kurallara tâbi olan farklı üyelik türleri belirleyebilir. Üyelik türlerine ilişkin bilgiler ve üyelik şartları tikabasa.com.tr ve Uygulama’nın ilgili bölümlerinde ayrıca yayınlanır.

3.10 Tıkabasa, Kullanıcı’ya daha etkin bir aktarım sağlamak amacıyla, Kullanıcı tarafından sağlanan bilgilerin veya Kullanıcı davranışlarıyla edinilen bilgilerin ön bellekte otomatik olarak ve geçici süreyle saklanmasından, Kullanıcı’nın tüketim alışkanlıkları ile ilgili elde etmiş olduğu tüm bilgilerini (kredi kartı bilgileri haricinde) ticari amaçlarla kullanmak ve 3. kişilerle paylaşmaktan dolayı sorumlu tutulamaz.

Madde 4 – UYGULAMANIN KULLANIM USULÜ

4.1 Kullanıcı, Uygulama’yı işletim sistemlerine özgü uygulama mağazalarından, uygulamayı destekleyen veri taşıyıcısına indirir.

4.2 Kullanıcı’nın üyeliği gerektiren servislere bağlanabilmesi için e-posta adresi ve şifresini girmesi gereklidir. Bu işlem Uygulama’ya “giriş yap” şeklinde tanımlanmıştır.

4.3 Kullanıcı, Uygulama’ya girmek suretiyle Uygulama’yı kullanan üye işyerlerinin menüsüne ulaşarak sipariş verebilir, siparişinde bulunmasını talep ettiği özellikleri veya diğer istekleri üye işyerlerine iletebilir. Kullanıcı’nın Uygulama’yı bu şekilde kullanması fiilen üye işyerinde hazır bulunması ve bulunduğu masada yer alan QR kodunu veri taşıyıcısına okutması ile mümkündür.

4.4 Uygulama’da yer alan hizmetlerde değişiklik yapılması ve her üye işyerine göre farklı hizmetlerin sunulması hakkı Tıkabasa’ya aittir.

4.5 Kullanıcı, üye işyerlerinin hizmetine karşılık ödemelerini Uygulama üzerinden yapabilir. Uygulama’ya tanıtılan QR koduna özgü hesap özeti görülerek, Uygulama üzerinden ödeme türü seçilir. Kullanıcı dilerse ödeme türüne göre Uygulama üzerinden hizmet vereni çağırabileceği gibi doğrudan kredi kartı bilgilerini girerek anlaşmalı banka sistemi üzerinden ödemesini kısmen veya tamamen gerçekleştirebilir.

4.6 Kullanıcı, Uygulama üzerinden üye işyerlerinden aldığı hizmetlere ilişkin yorum veya puanlama yapabilir. Üye işyerleri, bu yorumları 3. kişilerle paylaşma yetkisine sahiptir.

Madde 5 – KULLANICILARIN TAAHHÜT VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

5.1 Kullanıcı, hatalı, eksik veya yanıltıcı bilgiler yahut genel ahlâk kurallarına uygun olmayan ifadeler içeren ve Türkiye Cumhuriyeti yasalarına aykırılık teşkil eden bilgilerle Uygulama’ya üye olmayacağını, bu hallerde doğacak tüm sorumluluğun kendisine ait olduğunu; bu gibi hallerde üyeliğinin iptal edilebileceğini kabul ve taahhüt eder.

5.2 Kullanıcı, üçüncü kişilere ait IP adresi, elektronik posta adresi, kullanıcı adı ve şifre gibi kişisel bilgilerin kullanılması suretiyle Uygulama’ya üye olmayacağını, bu üçüncü kişilerden izinsiz herhangi bir şekilde erişim sağlamayacağını ve hizmet almayacağını, diğer Kullanıcılar'ın özel bilgilerine de bu Kullanıcılar’dan izin almadan ulaşmayacağını veya bunları kullanmayacağını taahhüt eder.

5.3 Kullanıcı, Uygulama’dan hizmet alırken, üçüncü kişilere ait kredi kartı ve ödeme bilgilerini hukuka aykırı şekilde kullanmayacağını, yalnızca hukuka uygun amaç ve vasıtalarla Uygulama’ya erişim sağlayacağını ve işlem yapacağını taahhüt eder.

5.4 Kullanıcı, uygulamayı kullanması sırasında yapacağı harcamalar için şahsi kredi kartı bilgilerini uygulamaya kaydetmesi gerektiğini; bu bilgilerin, Mastercard/Visa gibi sağlayıcıların altyapısında tutulduğunu; Kullanıcı’nın kredi kartı bilgilerinin Tıkabasa tarafından bilinmediğini ve ödeme altyapısının bu sağlayıcılar tarafından sağlandığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.5 Kullanıcı, kendi belirlediği kullanıcı adı, şifre gibi özel bilgilerini yahut ödeme araçlarına ait gizli bilgileri üçüncü kişilerle paylaşmayacağını; bu bilgilerin veya Uygulama’nın kayıtlı olduğu veri taşıyıcısının güvenliğinin sağlanmasının kendi sorumluluğunda olduğunu; bunların paylaşımından veya uygulamanın yüklü olduğu veri taşıyıcısının kendisi dışındaki kişiler tarafından kullanılmasından kaynaklanacak her türlü zarardan, doğrudan Kullanıcı’nın sorumlu olduğunu, bu bilgilerin ve cihazların kullanım haklarının ihlâli halinde Tıkabasa’dan hiçbir talepte bulunmayacağını taahhüt eder.

5.6 Kullanıcı, site içeriğini, uygulamayı, yazılımları ve sistemi kısmen yahut tamamen kopyalamayacağını, Tıkabasa’nın yahut anlaşmalı işyerlerinin kullanım veya telif haklarına sahip oldukları içeriği çoğaltmayacağını, işlemeyeceğini, dağıtmayacağını veya bunlardan türemiş çalışmalar yapmayacağını taahhüt eder.

5.7 Kullanıcı, tikabasa.com.tr’nin veya Uygulama’nın güvenliğini tehdit edecek, sitenin, Uygulama’nın, kullanılan yazılımların veya sistemin çalışmasını engelleyecek yazılımlar veya araçlar kullanmayacağını; bu yönde hileli işlemler yapmayacağını; diğer kullanıcı veya ziyaretçilerin tikabasa.com.tr’yi veya Uygulama’yı kullanmalarını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyetlerde bulunmayacağını; sunucuları ya da veri tabanlarını otomatik programlar yüklemek veya kullanmak suretiyle zorlamayacağını veya kilitlemeyeceğini; üye işyerlerini zarara uğratacak hileli işlem girişimlerinde bulunmayacağını taahhüt eder.

5.8 Kullanıcı, tikabasa.com.tr’de ve Uygulama’da yer alan görsel, işitsel ve yazılı içeriğin, alan adı, tasarım, logo, logotype, amblem, imge, ikon, grafik, işaret, sembol veya tüm diğer teknik verilerin, dosyaların, katalogların, veri tabanlarının, tasarımın ve veri tabanının oluşturulmasında kullanılan yazılımların, ilgili her türlü materyalin, uygulanan sistemin, kampanya ve promosyon usullerinin, anlaşmalı işyerlerine ilişkin kullanıcı yorumlarının ve bilgilerin kullanım, lisans veya her türlü fikri mülkiyet hakkının Tıkabasa’ya ait olduğunu kabul eder. Kullanıcı, tikabasa.com.tr’de veya Uygulama’da yer alan herhangi bir unsuru, fikrî mülkiyet mevzuatına aykırı şekilde ticari veya kişisel amaçlarla izinsiz kopyalaması veya kullanması halinde, Tıkabasa’nın yahut anlaşmalı işyerlerinin lisans veya fikrî mülkiyet haklarının ihlali nedeniyle uğradıkları tüm zararı karşılamayı, doğacak her türlü hukukî veya cezaî sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.9 Kullanıcı’nın, burada yer alan taahhütlere aykırı davranması veya hukuka ve Tıkabasa’nın site ve uygulama politikalarına aykırı şekillerde faaliyetlerde bulunması halinde Tıkabasa, Kullanıcı’nın tikabasa.com.tr’ye veya Uygulama’ya erişimini, üye olmasını, hizmet almalarını süreli veya süresiz olarak engelleyebilir. Taahhütlere yahut hukuka veya Tıkabasa’nın site veya uygulama politikalarına aykırı faaliyetler nedeniyle doğacak her türlü zarar nedeniyle Tıkabasa’nın tüm yasal hakları saklıdır.

5.10 Kullanıcı, teknik arıza veya başka nedenlerle tikabasa.com.tr’ye veya Uygulama’ya erişimin Tıkabasa tarafından kesilebileceğini, hizmet veriminin durdurulabileceğini veya üyelik sistemine girişin engellenebileceğini ve tikabasa.com.tr’nin veya Uygulama’nın uğradığı erişim kesintisi nedeniyle Tıkabasa’dan herhangi bir talepte bulunamayacağını kabûl eder.

5.11 Kullanıcı, Uygulama üzerinden alınan hizmetin kişisel kullanım amaçlı olduğunu, alınan hizmetin tekrar satış amacı taşımadığını kabul eder. Bu nedenle, Tıkabasa anlaşmalı işyerleri tarafından uygulamaya girilen her türlü bilgi ve içerikten veya bunların doğruluğundan sorumlu tutulamaz.

5.12 Kullanıcı, Tıkabasa hizmetlerinin kullanımı sırasında, tikabasa.com.tr veya Uygulama üzerinden ileri sürdüğü şahsi fikir, düşünce, ifade veya sisteme eklediği herhangi bir veri ve kişilik bilgilerinin sorumluluğunun kendisine ait olduğunu ve Tıkabasa’nın bunlardan dolayı sorumlu tutulamayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.13 Kullanıcı, Tıkabasa hizmetlerini kullanırken tehdit edici, ahlak dışı, ırkçı, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, Uluslararası anlaşmalara aykırı mesajlar göndermemeyi, tikabasa.com.tr’ye veya Uygulama’ya eklenecek yazışma, konu başlıkları, rumuzları genel ahlak, görgü ve hukuk kurallarına uygun olmasını, diğer kullanıcıları taciz ve tehdit etmemeyi, diğer kullanıcıların servisi kullanmasını etkileyecek şekilde davranmamayı, zararlı bağlantılar paylaşmamayı, kişi ya da kurumların isimlerini lekeleyici, çiğneyici, ahlaka aykırı, yakışıksız ya da kanun dışı materyal ya da bilgiler yayımlamamayı, basmamayı, dağıtmamayı, reklam yapmamayı, herhangi bir mal ya da hizmet satmamayı ya da satılmasına yönelik teklifte bulunmamayı, anket, yarışma ya da zincir mektup faaliyetlerinde bulunmamayı kabul eder.

5.14 Kullanıcı, Tıkabasa servisleri kullanılarak elde edilen herhangi bir kayıt veya elde edilmiş malzemelerin tamamının kendi rızası dâhilinde olduğunu, kullanıcı mobil cihazlarında yaratacağı arızalar, bilgi kaybı ve diğer kayıpların sorumluluğunun tamamıyla kendisine ait olduğunu, servisin kullanımından dolayı uğrayabileceği zararlardan dolayı Tıkabasa’dan tazminat talep edemeyeceğini kabul eder.

5.15 Kullanıcı, sistemi kullanan anlaşmalı işyerlerinden alacakları hizmetlerin bedelli olduğunu ve bu bedeli ödemek durumunda olduğunu, bedel ödenmemesi halinde hizmet verilmeyeceğini kabul eder. Tıkabasa, anlaşmalı olduğu işyerlerinin verdiği hizmet, sattığı ürünler veya bunlar hakkında Tıkabasa’ya sağladığı bilgilerle ilgili herhangi bir taahhüt altına girmez. Kullanıcı, anlaşmalı işyerinden aldığı hizmetle ilgili uyuşmazlık ve sorumluluk hallerinde, Tıkabasa’nın sorumlu tutulamayacağını kabûl, beyan ve taahhüt eder.

5.16 Kullanıcı’nın kredi kartından herhangi bir nedenle ödemenin yapılmaması halinde Kullanıcı sistemde varsa tanımlamış olduğu başka bir kredi kartının kullanılabileceğini veya yeni bir kredi kartı tanımlayarak tekrar ödeme yapabileceğini, ödemenin kredi kartıyla yapılmaması halinde ücreti üye işyerinde nakit veya kredi kartı ile ödemekle yükümlü olduğunu, ücretin ödenmemesi ile ilgili her türlü sorumluluğun kendisine ait olduğunu kabul eder.

5.17 Kullanıcı, tikabasa.com.tr veya Uygulama üzerinden, 5651 sayılı Kanunu ihlal eden faaliyetlerde bulunursa, bu faaliyetler neticesinde Tıkabasa'nın uğrayacağı her türlü zararı tazmin etmeyi kabûl, beyan ve taahhüt eder.

5.18 Kullanıcı, bu Sözleşme'nin, aşağıdaki 7 inci madde uyarınca Tıkabasa tarafından tek taraflı olarak feshedilerek üyeliğinin iptâl edildiği hallerde, herhangi bir isim, unvan veya elektronik posta adresi kullanarak, tekrar üyelik hesabı açtırmayacağını taahhüt eder.

5.19 Kullanıcı’nın bu maddede yer alan taahhütlerine aykırı hareket etmesi, bu Kullanıcı Sözleşmesinin (7.2) inci maddesi gereği fesih sebebi sayılır. Tıkabasa, bu aykırılık nedeniyle uğradığı her türlü zararın tazminini Kullanıcı’dan talep edebilir.

Madde 6 – TIKABASA’NIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

6.1 Tıkabasa, Kullanıcı’nın üyelik işlemi esnasında bildirdiği kişisel bilgilerini, Kullanıcı’ya hizmet veya mal sağlayan anlaşmalı işyerleri dışında üçüncü kişilerin paylaşımına açmayacağını, yargısal, idarî veya yasal zorunluluklar hariç olmak üzere gizli tutacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

6.2 Tıkabasa, tikabasa.com.tr’yi veya Uygulama’yı ziyaret eden Kullanıcı’nın erişim süresi, erişim zamanı, görüntülediği sayfalar ve benzeri hususlara ilişkin tutulan verileri üçüncü kişilere sunmayacağını ve gizli tutacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

6.3 Tıkabasa, üyelik işlemlerini gerçekleştiren Kullanıcı'nın ilgi alanlarını tespit etmek suretiyle daha hızlı ve doğrudan hizmet verebilmek adına, tikabasa.com.tr’ye veya Uygulama’ya erişim süresi, erişim zamanı, ziyaret edilen sayfalar, tercihler, yaş, meslek, medeni hali, cinsiyet, tâbiyet, eğitim ve benzeri mobil üzerinden Tıkabasa’ya sağladığı tüm verileri tutabilir, saklayabilir, kullanabilir, işleyebilir, data haline getirip grafik veya diyagramlarla satabilir. Üyelik işlemini gerçekleştiren ve Sözleşme’yi kabul eden Kullanıcı, bütün bu verilerinin saklanmasına onay vermiş sayılır. Bu maddede sayılan veriler bu Sözleşme’nin (6.1) inci maddesindeki kişisel bilgiler kapsamında sayılmaz.

6.4 Tıkabasa, tikabasa.com.tr sitesinin ve Uygulama’nın güvenliği ve işlerliğine ilişkin her türlü önlemi almıştır. Ancak, Kullanıcı’nın kullandığı erişim aracından yahut genel olarak internet bağlantısından kaynaklanan erişim hatası, kesinti, silinme, virüs, işlemin veya iletişimin gecikmesi, hile veya hırsızlık gibi sebeplerle doğan zarardan Tıkabasa sorumlu tutulamaz.

6.5 Tıkabasa, tikabasa.com.tr'de ve Uygulama’da mevcut bulunan bilgilerin doğruluğu ve güncelliğini sürekli olarak kontrol eder. Ancak, gösterilen bütün çabaya rağmen ilgili bilginin güncel durumu ile tikabasa.com.tr'de ve Uygulama’da yer alan durumu arasında farklılıklar olabilir. Bu gibi, teknik veya tipografik hata durumlarında Tıkabasa'nın herhangi bir hukuki sorumluluğu doğmayacaktır.

6.6 Tıkabasa, Kullanıcı’nın Uygulama’dan yararlanmaları sırasında ortamda bulunduracakları dosyaların, mesajların bazılarını veya tamamını uygun göreceği periyotlarla yedekleme ve silme yetkisine sahiptir. Yedekleme ve silme işlemlerinden dolayı Tıkabasa sorumlu tutulmayacaktır.

6.7 Tıkabasa, kendi ürettiği ve/veya dışardan satın aldığı bilgi, belge, yazılım, tasarım, grafik vb. eserlerin mülkiyet ve mülkiyetten doğan telif haklarına sahiptir.

6.8 Uygulama’ya işyerleri tarafından yüklenen fiyat, menü, gibi bilgilerin içeriği tamamen işyerlerinin sorumluğunda olup, bu bilgilerin yanlış veya hatalı olarak bildirilmesinden Tıkabasa sorumlu değildir.

6.9 Tıkabasa, ileride doğacak teknik zaruretler ve mevzuata uyum amacıyla bu sözleşmenin uygulamasında değişiklikler yapabileceği gibi mevcut maddelerini değiştirebilir veya yeni maddeler ilave edebilir.

6.10 Tıkabasa, üyelik gerektirmeyen servisleri zaman içerisinde üyelik gerektiren bir duruma dönüştürülebilir, ilave servisler açabilir, bazı servislerini kısmen veya tamamen değiştirebilir veya ücretli hale dönüştürebilir.

Madde 7 – SÖZLEŞMENİN FESHİ

7.1 İşbu Sözleşme, Kullanıcı’nın, Uygulama’ya üyeliği devam ettiği sürece yürürlükte kalacaktır. Kullanıcı'nın üyeliğinin kalıcı olarak durdurulması durumunda sona erecektir.

7.2 Tıkabasa, Kullanıcılar'ın bu Sözleşme, site içerisinde ve uygulamada yer alan kullanıma, üyeliğe ve hizmetlere ilişkin kuralları ihlâl etmeleri durumunda ve özellikle aşağıda sayılan hallerde Sözleşme'yi tek taraflı olarak feshedebilecek ve Kullanıcı, fesih sebebiyle Tıkabasa'nın uğradığı her türlü zararı tazminle yükümlü olacaktır:

7.2.1 Sitenin ve uygulamanın işleyişini, Kullanıcı’nın herhangi bir yöntem ile manipüle etmesi,

7.2.2 Kullanıcı'nın, kendisi için oluşturduğu üyelik hesabını üçüncü bir kişiye devretmesi,

7.2.3 Kullanıcı'nın üçüncü kişilerin haklarına tecavüz eden fiillerde bulunması,

7.2.4 Kullanıcı'nın izinsiz olarak başkasına ait kredi kartları ve/veya üyelik hesaplarından tikabasa.com.tr veya Uygulama üzerinden işlem yapması,

7.2.5 Kullanıcı'nın, Üyelik Formunda, kasıtlı olarak yanlış bilgi ve beyanlar verdiğinin veya genel ahlâk kurallarına aykırı ifadeler kullandığının, Tıkabasa tarafından tespit edilmesi,

7.2.6 Kullanıcı'nın, bu Sözleşmenin (5) inci bölümündeki beyan ve taahhütlerine uymaması.

Madde 8 – TEBLİGAT ADRESLERİ

8.1 Tıkabasa, bu Sözleşme'nin (1) inci maddesinde yer alan adresini; Kullanıcı ise, üyelik işlemleri esnasında sunduğu elektronik posta adresini tebligat adresi olarak kabul etmiştir.

8.2 Taraflar, Kullanıcı’nın üyelik esnasında bildirmiş olduğu elektronik posta adresine yapılacak bildirim ve gönderimlerin, geçerli bir tebligatın tüm hukukî sonuçlarını doğuracağını kabul etmişlerdir. Kullanıcı tarafından, elektronik posta adresine ilişkin değişiklik Tıkabasa’ya bildirilmediği takdirde, eski elektronik posta adresine yapılan tebligat geçerli kabul edilir.

Madde 9 – DELİL SÖZLEŞMESİ

9.1 Taraflar, işbu Sözleşme ile ilgili her türlü uyuşmazlıkta Tıkabasa’nın defter, belge ve kayıtlarının ve Taraflar arasında yapılan yazışmaların HMK’nun (193)’üncü maddesi uyarınca geçerli, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini; bu maddenin yazılı delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul etmişlerdir.

Madde 10 – UYGULANACAK HUKUK VE YETKİLİ MAHKEME

10.1 Bu Sözleşme’den kaynaklanacak tüm anlaşmazlıklara Türk Hukuku uygulanır.

10.2 Yine Sözleşme’den doğacak ihtilâflara bakmak yetkisi, İstanbul Çağlayan Adliyesi Mahkemelerine ve bu Mahkeme İcra Müdürlüklerine aittir.

Madde 11 – SON HÜKÜM

11.1 Bu Kullanıcı Sözleşmesi, Taraflarca okunmuş; içeriği tamamen kabûl edilerek, Kullanıcı’nın üyelik formunu doldurup onaylaması ile süresiz olarak yürürlüğe girmiştir.

info@tikabasa.com.tr
TıkaBasa
otomasyon
Otomasyon
Satış Noktası Yönetimi
tboss
T-Boss
Rapor, Stok & Envanter Yönetimi
sonkurye
SonKurye
Teslimat Yönetimi
songarson
SonGarson
Personel Yönetimi
tbapp
TıkaBasa App
QR Menü ile Masadan Sipariş
Ön Ödemeli Yemek Kartı
Loyalty Program
Deneyim Geri Bildirimi
Kurye Optimizasyonu
Merkezi Call Center & Sipariş Yönetimi
Mutfak Yönetimi
Cloud Kitchen