Tıkabasa POS

Tıkabasa POS, bulut tabanlı restoran yönetimi sunan bir POS yazılımıdır. Yenilikçi altyapısıyla tüm ihtiyaçlarınızı modüllere bölmeden, tek ekrandan tüm özelliklere erişiminizi sağlar.

Sipariş yönetimi, satın alma, stok takibi, Yemek sepeti ve caller ID entegrasyonları gibi temel ihtiyaçların haricinde, Tıkabasa uygulaması sayesinde hem garsonlarınız hem de müşterilerinizin siparişleri tek tıkla işletmeye iletilir.

Operasyonlar (Masaya servis, self servis, paket) için uyumluluk sağlayan Tıkabasa POS, müşterilerinin güncel ihtiyaçları doğrultusunda, yeniözellikler ekleme esnekliğine de sahiptir.

Bize Ulaşın

Neden TıkaBasa POS

 • A'la Carte

  İşletmeniz çalışanlarının yoğun saatlerinde yavaşlamadan, hata yapmadan ve kusursuz hizmet vermesini sağlıyoruz. Ürün grupları içinde aradığı ürünü hızlıca bulabilirken aynı zamanda misafirlerinizin özel isteklerinide ( İçecekler önden gelsin ) gerekli birimlere tek bir ekrandan dağıtır.

 • Self Servis ve Paket

  Masa satışı olmayan yalnızca kasadan satış yapan işletmeler için de kullanımınauygun olan TıkaBasa, tıpkı A'la Carte serviste size sunulan tüm imkanları anlıkmasa yaratarak sunar.
  Müşterilerinizin farklı adreslerini de kaydedebilirsiniz. Ev/ İş yada farklı bir adresi tek dokunuşla değiştirebilirsiniz.

 • Restoran Depo Yönetimi

  Hiç olmadığı kolay bir şekilde yapılan "Satın Alma" işlemi sırasında "Fatura No", "Tedarikçi", "Birim" gibi detayların girişi yapıldıktan sonra "ANLIK" olarak ister cep telefonunuzda ister tboss.tikabasaapp.com adresinden dilediğiniz gibi takip edebilirsiniz.

Ek Özellikler

TıkaBasa POS ile birçok yazılım/ürüne hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde entegre olabilirsiniz

 • Yazarkasa Entegrasyonu ( ÖKC uyumlu )
 • Yemeksepeti entegrasyonu
 • Telefon sipariş
 • Barkod Okuma
 • Muhasebe programlarına entegrasyon

Veri kaybetmek göze alınacak birşey değildir

Ciro ve raporlarınız TıkaBasa güvencesiyle, bulut sistemi aracılığıyla hem parmaklarınızın ucunda hem de güvende.

 • Bir çok farklı ödeme biçimiyle masa kapatma işlemi yapabilirsiniz. ( Ticket, Sodexo,Multinet, Zubizu, Grupanya... )
 • Tek tuşla Parçalı veya tüm masayı taşıyın ; Misafirlerinizin misafirleri geldiğinde veyabaşka masaya geçmek istediklerinde ister ürün bazlı ister tüm masayı tek tuşla taşıyın.
 • İşletmenize kaç kişinin giriş yaptığını gerçek verilerle izleyin.
 • İşletmenizdeki çalışanlarınıza verdiğiniz yetkiler doğrultusunda işlem yapabilirler. Herçalışana farklı yetki verebileceğiniz bir platforma sahip TıkaBasa, sizin belirlediğinizyetkilerle sınırlandırır çalışanlarınızı. Bir çalışanınız "İskonto" yapma hakkınasahipken diğeri hesap kapatmaya yetkisi olmayabilir. Yapılan her işlem için mutlakasebep girdirilir, bu sebepler sizin belirlediğiniz sebepler olabilir anlık dayaratılabilir.
 • Silinen yada iptal edilen ürünler sizin bilginize anlık olarak sunulur. Böylece olasıkaçak ve art niyetlilere karşı korunmuş ve güvende olursunuz.
 • Kapanan masa asla geri çağrılamaz, ödeme şekli değiştirilebilir ve bu sizin bilginizeanlık olarak sunulur.
 • Kasiyerleriniz "Kasa Aktarımı"nı kolayca ve sorunsuzca yapar, bu eklentiler size günsonunda gerek günsonu raporunda gerekse günsonu SMS'siyle cep telefonunuza iletilir.
 • Masa Düzeninizi ve Salon seçeneklerini istediğiniz gibi girebilme.
 • Ürün ekleme ve ürünün reçetesini eklemek hiç bu kadar kolay olmamıştı ; Menünüzegirişini sağladığınız ürünlerin Stok/Envanter'de ne kadar kaldığını görebilmeniz içingerekli olan "Ürün Reçetesi" artık tek bir ekranda. Ürününüzü oluştururken hiçzorlanmadan detaylandırabilirsiniz.

Paket servis

Paket servisi yapan işletmeler için Müşteri Listenizi TıkaBasa'ya entegre edebilir, yeni müşteri ekleyebilir, müşterilerinizin ne sıklıkla sipariş verdiğini inceleyebilir, en çok hangi Paketçinizin sipariş götürdüğünü incelerken, kaç Km yol yaptığını da tespit edebilirsiniz. Müşterilerinizin farklı adreslerini de kaydedebilirsiniz. Ev/ İş yada farklı bir adresi tek dokunuşla değiştirebilirsiniz. Yemeksepeti.com üye işyerlerinin tüm siparişleri tek ekranda. Hem telefonla gelen aramalar hem de yemeksepeti'nden gelen siparişler karışıklığa yol açmadan tek ekranda. Başka bir web sitesine yada başka bir programa ihtiyaç duymadan tüm yönetiminiz TıkaBasa'da.

Barkod Okuma Sistemi

Süpermarket, bakkal veya şarküteri bazlı çalışan işletmelerin "Barkod" okutarak satış yapmasını sağlar.

Yazarkasa Entegrasyonu ( ÖKC uyumu )

ÖKC yasasına uygun olarak altyapısı hazır olan TıkaBasa, siz müşterilerine yasal zorunluluk olarak tutulan ÖKC (Ödeme Kaydedici Cihaz) konusunda destek olur. Ingenico başta olmak üzere bir çok Pos Cihazı markasıyla uyumlu çalışmaktadır.

Maliyet Yönetimi

İşletmenizde sattığınız ürünlerin size ne kadara mal olduğunu öğrenin. İşletme tablonuzda sattığınız tüm ürünleri kalem kalem görebileceğiniz gibi, bu ürünün maliyetini, satış fiyatını ve bu üründen ne kadar kazanç elde ettiğinizi takip edebilirsiniz.

Restoran Depo Yönetimi

Hiç olmadığı kolay bir şekilde yapılan "Satın Alma" işlemi sırasında "Fatura No", "Tedarikçi", "Birim" gibi detayların girişi yapıldıktan sonra "ANLIK" olarak ister cep telefonunuzda ister tboss.tikabasaapp.com adresinden dilediğiniz gibi takip edebilirsiniz. İade veya iptal seçenekleriyle deponuzu eksiksiz tutabilirsiniz. Ürün ekleme/çıkarma seçeneklerinede uygun olan TıkaBasa, siz işletme sahiplerinin farklı satış modellerine veya müşterilerinizin isteyeceği farklı siparişlerde de cevap vermektedir. Örneğin ; Pizza satışında, sucuk çıkarıp mantar eklenebilir veya biber çıkarılıp zeytin eklenebilir. Bu satışlarda sizin belirteceğiniz fiyat farkları yansıtılır ve eklenilen/çıkarılan ürünleri deponuzdan anlık ve otomatik olarak düşer.'